EAV - Elektropukturowa Diagnostyka Metodą Dr. R. Voll'a

Metoda doktora Voll'a Pera Terapie

Terminem EAV określa się diagnostykę elektro-apunkturową Voll´a tj. stanu czynnościowego meridianów i poszczególnych punktów akupunkturowych, charakteryzujących stan czynnościowy układów, narządów i tkanek a także terapia akupunkturowa tj. oddziaływanie na punkty aukupunktury za pomocą bodźców prądu o niskiej częstotliwości od 1 do 10Hz (drgania relaksacyjne). Napięcie na elektrodach jest w przedziale 0,5V do 3V, opór wejściowy urządzenia w przedziale normalnego oporu skóry – 100kΩ.

Podstawą funkcjonowania organizmu są procesy wymiany energoinformacyjnej - regulacyjnej, której zadaniem jest uaktywnienie naturalnych mechanizmów nastawionych na przywrócenie i utrzymanie stanu zdrowia. U podstaw regulacji wszystkich funkcji organizmu leżą drgania elektromagnetyczne zarówno generowane przez sam organizm jak i trafiające z zewnątrz.

Metoda doktora Voll'a posiada wewnętrzną strukturę logiczną oraz spójny system interpretacji, który nie przeczy wiedzy medycznej. Do poszukiwania punktów biologicznie aktywnych wykorzystuje się ścisłe wskazówki anatomiczne. Badane są wszystkie narządy i układy, co daje całościowy obraz. Istnieje możliwość testowania i prognozowania skuteczności leczenia. Metoda doktora Voll'a pozwala na diagnozowanie przedkliniczne czyli wykrycie choroby zanim wywoła objawy kliniczne. Jest to metoda bezinwazyjna, bez naruszenia powłoki skórnej, nie zastępująca diagnostyki klinicznej. Pozwala ocenić stopień równowagi w obwodzie drgań elektrycznych wytwarzanych przez narządy i tkanki. Jest diagnostyką niezwykle czułą i pozwala wykryć dolegliwość nawet przed wystąpieniem objawów klinicznych i sporządzić diagnozę czynnościową.

Za pomocą testowania np. medykamentów, leków, można dobrać preparat homeopatyczny. Chory narząd zmienia swoje parametry a poprawnie dobrane lekarstwo homeopatyczne, nie mające molekuły substancji czynnej a tylko charakterystykę falową danej substancji, przejawia silny efekt terapeutyczny. Wykorzystując ten fenomen można przenosić leczniczą informację np. na wodę czy inną substancję. Diagnostyka jest długotrwała ok.1,5 – 2 godz. i bardzo ważne jest przygotowanie pacjenta do diagnozowania.

Test obciążeń organizmu to najdokładniejszy sposób na prawidłowe określenie przyczyn powstawania choroby. Jest bezbolesne i bezinwazyjne. Umożliwia:

1. Ukazania ogólnego stanu organizmu
2. Wczesne wykrycie stanu chorobowego
3. Ostrych i chronicznych stanów chorobowych
4. Stopień zaawansowania w leczeniu chorób
5. Stopień zatrucia: pasożytami i czynnikami zewnętrznymi
6. Określenie przyczyn pojawiania się alergii
7. Określenie zaburzeń odporności i jej odbudowy

VEGA TEST (WRT-wegetatywny test rezonansowy) został opracowany przez niemieckiego lekarza Helmuta Schimmela. U podstaw tej metody jest EAV Voll`a i diagnostyka bioelektronowa. Stosowany jest przy przewlekłych patologiach spowodowanych np. zakłóceniem pól przez materiały stomatologiczne. Odwołuje się do wegetatywnego układu nerwowego a wyznaczony punkt pomiaru na dłoni daje obraz całego organizmu. Wskazanie pomiaru w określonym punkcie na meridianie i włączenie preparatu testowego daje ocenę występowania lub nie, procesu chorobowego.